Hassas Cihazlarda EMR Etkileşim Ölçümü

Hassas cihazların sürekli arıza veriyor mu?

Yoğun Elektromanyetik Radyasyon insanlar üzerindeki sağlık etkilerinin yanı sıra hassas kalibre çalışan cihazları da etkilemektedir. Genellikle milimetrik çalışan cihazlar ve hassas ölçüm cihazları EMR’den etkilenirler. Cihaz kalibrasyonun sürekli kayması, sık sık arıza vermesi gibi sorunlar görünür. Hassas ölçüm cihazlarında ise ölçüm grafiklerinde ya da verilerinde sıçramalar ya da artifact’ler görünür.
Bu sorunun temel kaynağı ortama göre değişiklik göstermekle birlikte yoğun elektromanyetik radyasyondan olabilmektedir. Yaptığımız ölçüm çalışması esnasında bu etkiyi tespit ediyoruz.

EMR cihazları nasıl etkiler?

Yoğun elektromanyetik radyasyon havada yarattığı elektriksel gürültü ve manyetik çekim olarak ortamlarda kendini gösterir. Uygun korumaya sahip olmayan cihazlar bu etkenlerden etkilenir. Havadaki yoğun elektriksel yoğunluk hassas cihazların çalışması için gerekli olan elektriksel aralıklarda oynamalara sebep olur ve sonuç olarak kalibre edilenin dışında iş çıkartmasına ya da sık sık arızalanmasına sebeb olur.

Ölçüm

İlk olarak düşük ve yüksek frekans elektromanyetik radyasyonu ölçen cihazlarımız ile ölçüm talep ettiğiniz cihazın etrafında ölçümler yaparak muhtemel kaynakları tespit ediyoruz. Bunun ardından kasıtlı radyasyon üretme ya da kaynağı perdeleme teknikleri ile cihazınızın EMR ile etkileşimini ölçüyoruz. Özellikle hassas iş makinaları ve hastane grubundaki hassas ölçüm cihazları bu etkiyi göstermektedir.

Siz de benzer bir durumdan şikayetçiyseniz hemen bizi arayarak ölçüm randevusu alabilirsiniz.