Elektromanyetik Radyasyon (EMR) Ölçümü

Etrafımızı saran onlarca baz istasyonu, kablosuz internet modemleri, yüksek gerilim hatları başta olmak üzere onlarca kaynaktan doğan elektromanyetik radyasyon hergün vücudumuz içerisinden geçiyor. Peki bu elektromanyetik dalgalar tehlikeli mi?
Evet, Dünya Sağlık Örgütü vücudumuzdan geçen Elektromanyetik Radyasyonun sağlığımızı olumsuz etkileyebileceğini ve hatta yoğun maruziyet durumlarında kanserojen olabileceğini kanıtladı!

Evinizde ya da işyerinizde maruz kaldığınız elektromanyetik radyasyon sizin günlük hayatınızı etkileyecek baş ağrısı, eklem ağrıları, kulak çınlamaları gibi etkilerde bulunurken, uzun vadede birçok kanser türünde tetikleyici rol oynayarak sizin için gerçek tehditi oluşturuyor.

Pastel Yaşam EMR Ölçüm hizmeti dahilinde ölçüm talep ettiğiniz ortamda muhtemel tüm kaynaklardan gelen elektromanyetik radyasyonu konsolide halde ölçüyoruz ve size raporluyoruz.

Kimlere Önerilir?

Evinizde ya da İşyerinizde yapılacak olan tespit çalışması yaşadığınız ortamı tanımak ve olası tehditlere karşı tedbir almak açısından önemlidir, ve bu sebeple bu çalışma herkese önerilir. Fakat aşağıdaki maddelerden herhangi biri sizin için geçerliyse bu çalışmayı kesinlikle yaptırmalısınız.

  • Evde tedavi görenler. Yeni gelişmelerle birlikte bazı hastalıklar için evde tedaviler yapılmakta olup, tüm ev ya da evdeki bir oda hastaya ayırılarak evde sağlıklı bir şekilde tedavi görmesi sağlanır. Bu gibi durumlarda evinizin ortamının hastanız için uygun olup olmadığını bilmeniz son derecede önemlidir. Elektromanyetik Radyasyonun hastaya olan birebir etkisinin yanı sıra hastanın tedavi amaçlı kullandığı cihazlara etkisi sebebiyle bu cihazlarda bozulmalara sebep olabilmektedir.
  • Çevresinde ya da binasında baz istasyonu olanlar.
  • Evinin ya da işyerinin çok yakınından Yüksek Gerilim Hattı geçenler ya da TV vericisi olanlar.
  • İşyerinde Sunucu Odasına ya da trafoya çok yakında oturanlar.
  • Açık ofis konseptinde işyerinde çalışanlar.
  • Yeni bebeğiniz olduysa ve evinizin ortamını ona en uygun hale getirmek istiyorsanız.

Lütfen ölçüm için Pastel Yaşam randevu hatlarını ya da eposta adresini kullanarak ölçüm randevusu alın, evinizin ya da işyerinizin sağlığınıza ne kadar uygun olduğunu size raporlayalım.