Partikül Sayımı

Havadaki parçacıklar neden bu kadar önemli?

Havada bulunan partikül sayısı ortam sağlığı açısından son derece önemlidir. Havada asılı halde bulunan partiküller bakteri, mikrop, polen, alerjen gibi zararlı parçaçıkların hareket etmek için kullandıkları araçlar gibidir. Zararlı mikroorganizmalar havadaki partiküllere yapışarak onlarla beraber havada hareket ederler. Sağlıklı ortam için hava akışkanlığı gerekli iken bu havanın partiküllerden arındırılmış olması son derece önemlidir, değilse akışkan hava bu mikroorganizmaları ortam içersinde her yere taşıyor ve ulaştırıyor olacaklar.

Akredite kuruluşlar tarafından düzenli olarak kalibre edilen hava partikül sayar cihazlarımız ile partikül sayımı hizmeti veriyoruz. Özellikle ameliyathaneler başta olmak üzere temiz odaların zorunlu gereksinimi olan partikül sayımı konusunda Pastel Yaşam profesyonel ekibi ile hizmetinizdeyiz.

0,3 / 0,5 / 1 / 2 / 5 ve 10 mikron büyüklüğündeki partiküllerin sayımı yapılmaktadır.

Ameliyathaneler için Rutin Sayım

Validasyon gereksinimi doğrultusunda hastaneler her altı ayda bir ameliyathaneleri için partikül sayımı yaptırmaktadır. Fakat uzun süren tecrübelerimiz gereği ameliyathane ortamının altı aydan daha kısa süreler içerisinde olması gerektiği şartlardan uzaklaştığını görmekteyiz. Bu sebeple ameliyathaneler için özel olarak verdiğimiz hızlı ve rutin partikül sayım hizmetimiz sayesinde 6 aylık periodların dolmasını beklemeden muhtemel sorunların tespit edilmesini sağlıyoruz.