hijyenik restoran

Hijyenik Restoranlar Projesi

İstanbul’da başlayan restoranlarda hijyen devrimi niteliğinde olan projemiz.
Pastel Yaşam öncülüğünde başlatılan Hijyenik Restoranlar Projesi, Restoranlarda insanlar arası bulaşıcı hastalık geçişini azaltmayı hedeflemektedir, proje kapsamında bağışıklık sistemleri henüz gelişmemiş olan çocuklara özellikle önem verilmekte ve sunulan çözüm bu doğrultuda tasarlanmaktadır.
Bildiğiniz üzere bakteri, mikrop ve virüsler ortam kullanım alanlarında çok daha fazlalar ve insanlar arası geçiş için en uygun zemini ortak yaşam alanlarında bulabiliyorlar.
Geçmişten bugüne olan yanlış bir düşünce bakterilerin insanlar arası geçişinin sadece insanların birbirine olan teması ile olduğu düşüncesidir. Bir bakteri herhangi bir yüzeyde 3 GÜN BOYUNCA CANLI KALABİLİR!
O bakterinin size geçiş yapması için sizin o yüzeye dokunmanız yeterlidir.
Bu sebeple, Projeye dahil olan restoranlarda masalar, çatal, kaşık gibi gereçler, mama sandalyeleri ve diğer çocuk gereçleri Ultraviyole Sterilizasyon Cihazı ile sterilize edilerek sizlere sunuluyor. Bu sterilizasyon gözle görünmeyen tüm bakteri ve mikropları öldürmekte ve size bulaşıcı hastalık getirme ihtimalini yok etmektedir. Özellikle çocukların kullanımda olan gereçler sterilizasyondan sonra “Sterilize Edildi” etiketli paketlerle sizlere servis edilmektedir. Gittiğiniz restoranlarda özellikle çocuklarınız için sterilize edilmiş gereçleri talep edin.

Hijyenik Restoranlar Projesi – TRT Haber