Havuzda ya da SPA’da keyif yaparken istenmeyen mikroorganizmaların keyfinizi kaçırmasına engel oluyoruz.
Günümüzde havuzlardaki yosunlaşmayı önlemek ve dezenfeksiyonu sağlamak için Klor ve Brom kullanımı artık standard haline gelmiştir. Öyleki dünyada bakıldığında havuzlarda Klorlama birçok ülke için zorunlu kılınmıştır.
Fakat zaman içerisindeki bilimsel çalışmalar gösterdi ki bazı mikroorganizmalar bu dezenfeksiyon sistemlerine karşı dayanıklılık gösteriyor ve havuzlarda yaşayabiliyor. Bunun yanı sıra bu dezenfeksiyon işleminin de bazı yan etkileri olduğu görüldü.
Bu sebeple bu etkileri yok edecek ve mevcut dezenfeksiyon kimyasallarına dayanıklı mikroorganizmaları etkisiz hale getirecek yeni sterilizasyon yöntemleri geliştirmek bir zorunluluk oldu.
Dünyada birçok ülkede artık yaygın bir yere sahip olan ek sterilizasyon teknikleri Türkiye’de yeni yeni yer edinmeye başladı.
Türkiye’de Sağlıklı Yaşam Alanları yaratmak konusunda uzman Pastel Yaşam firması olarak Dünya’da başarısını ıspatlamış Havuzlar için özel ek sterilizasyon yöntemlerini Türkiye’ye getirerek hizmetinize sunuyoruz. Pastel Yaşam firması havuz ve içme suyu sterilizasyonu konusunda dünya çapında başırılı çözümlere ulaşmış İspanya firması olan Oxicom’um Türkiye tek yetkili distribütörüdür.