Steril Oyuncaklar Projesi!

Anaokulu ve Kreşlerde çocuklar arası hastalık geçişini azaltan projemiz..

Kreşte çocuklar arasındaki çok hızlı hastalık geçişini hepimiz biliriz. Peki, bu hızlı hastalık geçişi sadece çocukların bir arada olmasından ve birbirlerine olan temasından mı kaynaklanır? Aslında tam olarak değil, çünkü kreşlerdeki çocuklar arasındaki yoğun hastalık geçişinin önemli bir kısmını çocukların ortak kullandıkları gereçler oluşturur. Bu sebeple oyuncakların uygun şekilde sterilizasyonu çocuklar arasındaki hastalık geçişini ciddi oranda azaltır. Bu sebeple yarattığımız projemizde oyuncakların tüm mikroptan arındırılmasını hedefledik..

Steril Oyuncaklar

Bulaşıcı hastalıklara sebep olan bakteri ve virüsler sadece insanların birbine teması esnasında geçiş sağlamıyor. Herhangi bir yüzeyde 3 güne kadar canlı kalabildikleri için ortak kullanımda olan gereçler aracılığıyla da insanlar arası geçiş sağlayabiliyor. Kreş ve anaokullarında çocukların ortak kullanımına açık olan oyuncak ve öğrenim amaçlı faaliyet gereçleri hergün farklı çocuklar tarafından tekrar tekrar kullanılıyor. Bir önceki gün bulaşıcı hastalığa sahip çocuk tarafından kullanılmış oyuncağı ertesi gün kullanan çocuk bakteriyi ve dolayısı ile hastalığı kapmış oluyor. Bu sebeple, okullara sağlamış olduğumuz Ultraviyole sterilizasyon cihazı ile tüm gereçlerin günlük sterilizasyonu yapılıyor ve dolayısı ile çocuklar arası hastalık geçişi konusunda ciddi bir azalma sağlanıyor.
Proje kapsamında kullanılan sterilizasyon cihazı sadece oyuncaklar için değil aynı zamanda kreşteki uyku odalarını, masaları, sandalyeleri ve ortak kullanım gereçlerini sürekli olarak sterilize etmelerini sağlıyor..